Balliberális tempó: szégyellik és szidják a hazájukat Magyar Péter budapesti képviselői
A TISZA Párt elnöke ígérete ellenére szövetséget kötött Gyurcsány Ferenccel és Karácsony Gergellyel.
A Fidesz frakcióvezetője hozzátette: a választók semmiből sem kérnek, ami Gyurcsány Ferenc nevéhez köthető.
A kilakoltatásokról és a háziorvosi ellátásról is szó volt hétfőn az Országgyűlésben, az azonnali kérdések között, előtte, még napirend előtt a fideszes Kocsis Máté a vasárnapi borsodi időközi választást értékelte.
Fidesz: A választók nem kérnek „a Soros-kolbászból”
Kocsis Máté (Fidesz) azt vetette fel, hogy a baloldali pártok hallgatnak a vasárnapi borsodi időközi választásról, a Jobbik pedig csak vagdalkozik és nem gratuláltak a nyertes Koncz Zsófiának. Cáfolva az ellenzéki kijelentéseket azt mondta, ez a választási körzet soha nem volt kormánypárti és a Fidesz-KDNP ebben a körzetben soha nem ért el még 50 százalék feletti eredményt. Úgy értékelt, a választók ítéletet mondtak, „megkóstolták a Soros-kolbászt és nem ízlett nekik”, és semmiből sem kérnek, ami Gyurcsány Ferenc nevéhez köthető.
– hangoztatta. Szerinte a baloldali pártoknak felelőssége is van amiatt, hogy egy olyan embert akartak a parlamentbe küldeni, aki sértegette a zsidókat és nem fizetett ki egyszerű varrónőket. Ráadásul mindenki azon dolgozott, „hogyan lehet egy nettó nácit tisztára mosdatni” – jegyezte meg. Idézte Gyurcsány Ferencet, aki szerinte azt mondta az ellenzéki jelöltről: nem érdekel, mit mondott tegnap, ebben a küzdelemben küzdjünk együtt. Hozzátette, a DK elnök erőnek gondolja a sokszínűséget; kíváncsi, hogy a saját választóival hogyan számol el. Kocsis Máté elmondta, Karácsony Gergely az egymásra hangolódásról és a jobbikos barátairól beszélt; ő annak „a Judapestnek a főpolgármestere”, amelyet Bíró László vérig sértett a szavaival. Kunhalmi Ágnestől azt idézte, hogy a köztársaságpárti erők ott vannak a Fidesz mögött. A választók úgy döntöttek, hogy jó ideig még ott is tetszenek maradni – vont mérleget.
A fideszes politikus is kifogásolta, hogy „a leggyávább alak”, Jakab Péter nem jelent meg a parlamenti ülésen és hogy „eladta” a Jobbikot. Elmondta, az egy dolog, hogy a DK-sok összefognak egy olyan párttal, amelynek egyik tagja által elmondottak miatt korábban még utcára vonultak, de az meghaladja a jó ízlés határait, hogy a jobbikosok összeállnak a DK-val, amely ellen létrejöttek. Úgy fogalmazott,
Kocsis Máté felidézte Jakab Péter korábbi szavait is, miszerint október 11-én az emberek ítéletet mondanak a kormánypártok felett, azon a napon a borsodiak fogják elindítani a lavinát, amely egyszer és mindenkorra maga alá fogja temetni ezt az elmebajt. Szégyelljék magukat a Gyurcsány Ferenccel való összeállásért, a tisztességtelenségükért és mindazért, amit a borsodi emberekkel a hamis kampányukban tettek – mondta.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára a Jobbik és a DK összefogását tette szóvá. A baloldal mindig az utcára vonult, amikor az antiszemitizmusra utaló jelet talált – tette hozzá. Elmondta, a Jobbik pedig azzal jött be a parlamentbe, hogy „Gyurcsány Ferenc legyen fegyenc és most Gyurcsány Ferenc a kedvenc a Jobbik számára”. Kitért arra is, hogy a független Hadházy Ákos is problémásnak találta az ellenzéki jelölthöz, Bíró Lászlóhoz köthető ügyet, azt, hogy nem fizette ki a varrónőket.
Jobbik: Vezessék be a kilakoltatási moratóriumot!
Z. Kárpát Dániel (Jobbik) egy daganatos beteg esetét ismertette, aki hazatérve a kórházból nem tudott bejutni szentendrei otthonába, mert a végrehajtó lecserélte a zárat, így ő még a személyes holmijáért sem tudott bemenni. A „magát nemzetinek hazudó” kormány több mint 10 ezer – elhelyezés nélküli – kilakoltatáshoz asszisztált – fogalmazott, kilakoltatási moratórium bevezetésére szólítva fel.
Varga Mihály miniszterelnök-helyettes, pénzügyminiszter azt válaszolta: a képviselő egy olyan esetet hozott fel, amely első hallásra nyilván nehezen tolerálható, de nem ismeri a konkrét lakásügyet. Azt ugyanakkor közölte, hogy a kormány az eddig meghozott lakáspolitikai intézkedéseken túl további lépésekre készül, szeretnék ugyanis, ha az épített lakások száma tovább nőne. Az első lépésnek az 5 százalékos lakásépítési áfa újbóli bevezetését nevezte.
MSZP: Kihez forduljanak, akik nem kapnak háziorvosi ellátást?
Bangóné Borbély Ildikó (MSZP) arra hívta fel a figyelmet, hogy 562 üres háziorvosi körzet van az országban, 720 ezer magyar nem jut hozzá az alapellátáshoz, sőt van olyan település, ahol 15 éve betöltetlen a praxis. Kihez forduljanak, akik napi szinten nem kapnak ellátást, milyen esélyekkel indulnak ők a koronavírus-járványban? – kérdezte.
Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára azt felelte: az elmúlt évtizedben sok pozitív változás történt a területen. Több mint 70 százalékkal emelkedett az egy praxisra jutó támogatás mértéke – már 1,5 millió forint fölött van –, elindították a letelepedési és a praxistámogatást, így sikerült már jóval több mint félmillió ember háziorvosi ellátásáról gondoskodni – sorolta, hangsúlyozva:
(MTI)